Ukmergės g. 26, Panevėžys, PC CityBUMAS

Vet. klinikos registratūra: +370 633 69900

© 2019 by VetCentre

Jūs galite prisidėti su parama VšĮ Gyvūnų globos centrui:

  • Įmonės kodas: 302998547

  • SwedBank sąskaitos nr.: LT30 7300 0101 3447 1780

Dantų priežiūra

Mūsų klinikoje atliekamos procedūros:

  • Pieninių dantų šalinimas;

  • Pažeistų dantų šalinimas;

  • Dantų apnašų šalinimas ultragarsiniu skaleriu

  • Chirurginės burnos ertmės operacijos

  • Burnos ertmėje esančių gumbų/darinių/auglių bei kitokių pakitimų citologiniai ir histologiniai tyrimai

 

Ne visi šunų šeimininkai suvokia, kad šunų bei kačių dantys išliks sveiki ir stiprūs tik nuolatos juos prižiūrint ir reguliariai tikrinant. Susiformavę dantų akmenys gali sukelti sunkias žandikaulių kaulo, nosies, inkstų, kepenų bei širdies nepakankamumo ligas, sukelti kraujo užkrėtimą.

 

Šuo turi 42 nuolatinius dantis. Jie pradeda keistis, kai gyvūnui sueina maždaug keturi mėnesiai ir jau būna visiškai prasikalę apie 7-tą mėnesį. Daugeliui šunų po 3 metų pradeda formuotis dantų apnašos, žalojančios dantenas.

 

Susiformavę dantų akmenys nuo dantų šaknų pradeda stumti dantenas. Atsiskyrusios dantenos palieka prie dantų ertmę, todėl infekcijos lengviau patenka gilyn. Tai sukelia dantenų uždegimą. Po tam tikro laiko į kraują patekusi bakterinė infekcija gali sukelti grėsmę ir kitiems organams, ypač kepenims ir inkstams.

 

Parodontozė (stiprinančio jungiamojo dantų audinio uždegimas), dėl kurios krenta dantys, dažniau pasitaiko mažų veislių šunims. Blogas kvapas iš nasrų, dantenų paraudimas ar patinimas, iškritę ar nulūžę dantys, skausmas arba akivaizdus dantų apžiūros nemėgimas, kraujas jūsų šuns burnoje – tai simptomai, nurodantys, kad laikas kreiptis į veterinarijos gydytoją dėl šuns (katės) dantų apžiūros bei gydymo.

6

1

2

5

4

3

Dantų priežiūros patarimai

Jums reikės labai pamažu pratinti šunį valyti dantis ir įsitikinti, kad šis procesas yra malonus šuniui. Pradedant valyti dantis svarbu pagirti šunį ir kaskart apdovanoti už paklusnumą.

 

Kiekvienas iš toliau pateiktų dantų valymo 6 etapų turėtų trukti ne ilgiau kaip 2-3 minutes. Jį reikia kartoti 5 dienas ir tik tada pereiti prie kito etapo. Jeigu jaučiate, kad jūsų šuo yra nepatenkintas tam tikra veikla, grįžkite prie ankstesnio etapo, kol jis jausis visiškai ramus.

1

Leiskite šuniui paragauti dantų pastos, nulaižyti ją nuo jūsų piršto. Kartokite šį veiksmą kelias minutes, apdovanodami šunį už dantų pastos laižymą. Jūsų šuo pamėgs jos skonį ir greitai jis ims laukti šio kasdienio ritualo.

2

Pripratinkite savo šunį prisileisti jus prie burnos atlikti tam tikrus veiksmus. Užsitepkite šiek tiek pastos ant savo piršto ir švelniai braukite juo per šuns dantis ir dantenas. Lieskite tik tol, kol tai nesukelia jokių nemalonių pojūčių, kartokite šį veiksmą 6 - 8 kartus. Nepamirškite pagirti ir apdovanoti savo šuns už paklusnumą. Kita ranka glostykite jam nosį.

3

Dantų valymas antpirščio formos dantų šepetėliu. Jei esate įsitikinę, kad jūsų šuo yra patenkintas ir mėgaujasi jau minėtais veiksmais, laikas valyti mažuoju dantų šepetėliu antpirščiu. Dabar jūsų šuo turi priprasti prie šerelių. Sušlapinkite šepetėlį ir užtepkite dantų pastos. Leiskite šuniui nulaižyti ją nuo dantų šepetėlio. Šuniui tai bus naujas pojūtis, todėl kartodami tai leiskite jam priprasti pamažu. Jei šuniui tai malonu, išspauskite dar dantų pastos ir braukite šepetėliu per savo šuns dantis ir dantenas. Prilaikykite šuns nasrus pakeltus. Visada baikite dresavimą pagyrimu.

4

5

6

Šuo pratinasi prie reguliaraus dantų valymo. Šiame etape jūsų šuo jau turi būti pripratęs ir jausti malonumą, kai jo nasrai laikomi pakelti, o dantų šepetėlis iš visų pusių liečia jo dantis ir dantenas. Šis etapas yra vienas svarbiausių ir turi būti vykdomas ypač rūpestingai, lėtai ir laipsniškai.

Galinių dantų valymas. Jūsų šuo turi būti pripratęs prie dantų valymo ir juo patenkintas. Paruoškite dantų šepetėlį ir pradėkite valyti šuns dantis taip pat, kaip anksčiau, iš viršaus į apačią ir atgal į viršų. Lėtai tęskite siekdami vis toliau burnoje esančių šuns dantų. Siekite tol, kol šuo jaučiasi maloniai. Prisiminkite, kad šuo turi mėgautis šia veikla. Pradėkite valyti nuo viršutinių dantų ir tik paskui pereikite prie apatinės dantų eilės – ją valyti yra sudėtingiau.

Priekinių dantų valymas. Jei esate įsitikinę, kad jūsų šuniui patinka dantų valymas, galite pradėti valyti ir priekinius dantis. Pradėkite valyti šuns dantis kaip įprasta, tuomet pereikite prie galinių dantų. Valant priekinius dantis svarbu, kaip pakeliate šuns nasrus. Didžiuoju laisvos rankos pirštu kilstelėkite šuns nosį. Neuždenkite šnervių. Laisvos rankos smilių uždėkite po nosimi, o nykštį įremkite į nasrų apačią. Taip priekiniai dantys bus patogiai pasiekiami. Švelniai valykite dantis šepetėliu vienodais judesiais iš viršaus į apačią ir atgal į viršų.

Pakartojus paskutiniame žingsnyje aprašytą veiklą keletą kartų, ateina laikas, kai galite periodiškai valyti savo šuns dantis laisvai ir užtikrintai. Šis procesas turi būti malonus jūsų šuniui!

Pradėkite rūpintis šuns dantimis, kol jis dar mažas. Jei jūsų šuo vyresnis – pradėkite dabar! Niekada nevėlu. Prižiūrėti šunų dantis – skamba sudėtingai, bet iš tikrųjų – sudėtingiausia pradėti ir daryti tai reguliariai. Atminkite, tai labai svarbus žingsnis, siekiant, kad jūsų šuo būtų sveikas ir gerai jaustųsi.

Reguliariai veskite savo šunį pas veterinarą, pasitarkite su juo kaip dažnai jūsų šuniui reikėtų tikrinti dantis.

Pasistenkite, kad dantų valymas būtų malonus!

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now